Przestrzeń Przyjazna Dzieciom na Mazowszu

Kategorie:

Strona 23 (1)

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa od czerwca 2022 roku realizuje Projekt “Przestrzeń Przyjazna Dzieciom”, który jest częścią działań programowych Polskiej Misji Medycznej.

Inicjatywa “Przestrzeń Przyjazna Dzieciom” jest finansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Program ma na celu wsparcie dzieci, młodzieży, rodzin ze społeczności uchodźców, którzy przybyli do naszego kraju z terenów objętych konfliktem zbrojnym. Poprzez integrację społeczną, stworzenie przyjaznych warunków, zapewnienie wsparcia psychologicznego czy pomocy w nauce języka polskiego, chcemy pomagać osobom potrzebującym.

MWS projekt realizuje w kilku lokalizacjach, m.in. w swoim biurze przy ul. Koszykowej 24 w Warszawie oraz w Ośrodku „Willa Wiosenna” w Święcicach (powiat warszawski zachodni).

Jak działamy? Regularnie organizowane są zajęcia z nauki języka polskiego, z podziałem na grupy wiekowe oraz formule online. To bardzo ważne, bo dzięki znajomości języka łatwiej o integrację, codzienne funkcjonowanie w przestrzeni publicznej czy znalezienie pracy. Duży nacisk w projekcie kładziemy na integrację dzieci i młodzieży poprzez organizację różnego rodzaju zajęć animacyjnych, sportowych, artystycznych, czy poprzez klub naukowy. Doskonałą okazją do spotkań rówieśników są też organizowane przez nas wyjazdy. Dla osób dorosłych prowadzone są animacje w postaci m.in. wieczorów gier planszowych, spotkań artystycznych, zajęć z nauki udzielania pierwszej pomocy czy spotkań integracyjny przy grillu. Osoby potrzebujące mogą skorzystać również ze wsparcia wykwalifikowanych psychologów.

– Cieszymy się, że tak dużo osób włączyło się do „Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom”. W projekcie chętnie biorą udział osoby, które musiały uciekać z ogarniętej wojną Ukrainy, ale również i społeczność polska wykazuje duże zaangażowanie i chęć pomocy. Projekt cały czas jest otwarty dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem biuro@mws.org.pl– mówi Alicja Szymanowska, koordynatorka.

Projekt „Przestrzeń Przyjazna Dzieciom” realizowany jest również w innych województwach. Spotkania odbywają się między innymi w Lublinie, Poznaniu, Sieradzu, Rybniku, Rucianem-Nidzie czy Bielsku-Białej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x