Koncerty „Z klasyką przez Polskę”

Kategorie:

Już 30 i 31 sierpnia 2022 roku odbędą się na Dolnym Śląsku koncerty z serii „Z klasyką przez Polskę”. Wystąpi zespół jazzowy Marcin Wasilewski Trio. 

Pierwszy z koncertów odbędzie się 30 sierpnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury na ulicy Kolejowa 29. Kolejny natomiast będzie miał miejsce 31 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury Kinoteatr „Zbyszek” na ulicy Świdnickiej 23. 

Projekt „Z klasyką przez Polskę”  realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Współorganizatorem koncertów w regionie jest Dolnośląskie Laboratorium Kultury przy  Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.  Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Do włączenia się we współorganizację cyklu koncertów zaproszono także przedstawicieli regionalnych samorządów, lokalne instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Wstęp na koncerty jest darmowy.

Cykl „Z klasyką przez Polskę” propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego  repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych.

Artyści zaproszeni do udziału w koncertach występują na najważniejszych polskich i europejskich scenach koncertowych, a udział w koncertach w ramach projektu będzie dla nich okazją do zaprezentowania się przed nową publicznością, w kameralnej odsłonie poza większymi miastami oraz w niekonwencjonalnej scenerii.

Kim jest zespół Marcin Wasilewski Trio?

Zespół Marcin Wasilewski Trio tworzą: Marcin Wasilewski – pianista, Sławomir Kurkiewicz, – kontrabasista i Michał Miśkiewicz – perkusista. Jest to zespół, który posiada status niekwestionowanej gwiazdy polskiego jazzu i jednego z najbardziej znanych na świecie trio jazzowych. Zespół występuje od ponad 28 lat. Nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM Records, a pięć spośród siedmiu dotychczas nagranych dla ECM Records albumów otrzymywało nagrodę muzyczną „Fryderyk” w kategorii Album Roku Jazz (ostatnio w 2022 roku za album „En attendant”). Marcin Wasilewski jest sześciokrotnym laureatem statuetki Jazzowy Artysta Roku (również w roku 2022). Muzycy zespołu przez ponad 20 lat współpracowali z Tomaszem Stańko w jego Kwartecie (przez 15 lat będąc stałymi współpracownikami). Ponadto współpracowali (jako trio lub odrębnie) z największymi nazwiskami w jazzie, takimi jak chociażby Branford Marsalis, Jan Garbarek, Joe Lovano czy Charles Lloyd.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x