Noc Muzeów 2022 w Piastowie [PLAN]

Kategorie:

map-6784496_960_720

Zbliża się Noc Muzeów! Jeśli zastanawiacie się, gdzie w Piastowie będzie działo się wówczas coś ciekawego – chętnie podpowiemy.

Noc Muzeów w Piastowie

Jedno ze spotkań będzie miało miejsce 14 maja 2022 roku od godziny 17.00 do 23.00 przy ul. 11 Listopada 8 (klatka A, II piętro). Zorganizowane zostanie zarówno bicie monety okolicznościowej, jak i różne wystawy. Jeśli mowa o wystawach czasowych, dotyczy to wystawy urządzeń z PRL lub wystawy prac konkursowych “Moje ulubione miejsce w Piastowie”. Są tam także do obejrzenia wystawy stałe, tj. “II wojna światowa”, “Powstanie Warszawskie 1944” czy “Życie codzienne w czasach PRL-u”.

Noc Muzeów w Muzeum Dulag 121

W Muzeum Dulag 121 będzie można zapoznać się nie tylko ze stałą ekspozycją muzealną, ale także z wystawą planszową, poświęconą w całości historii cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. Na jeden dzień zagości tam również Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia. To muzeum będzie otwarte od godziny 17.00 do 23.00. Poniżej zamieszczamy program:

17. – 24. – Zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121 i wystawy planszowej poświęconej historiicyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie. Treść obu wystaw będzie dostępna również w języku ukraińskim.

17. – 24. – Prezentacja zabytkowych rowerów przygotowana przez Mobilne Muzeum Rowerów z Radomia

17. – 20. – Gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Mobilne Muzeum Rowerów i animatorów Muzeum Dulag 121.

Do wzięcia udziału w zajęciach zapraszamy także dzieci z Ukrainy, które będą mogły liczyć na pomoc tłumacza. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy specjalny kącik, w którym będzie można ułożyć retro rowerowe puzzle, pokolorować malowanki, narysować swój wymarzony rower, zrobić sobie retro zdjęcie, a także spróbować swoich sił w toczeniu obręczą i rzucie oponami do celu. Ponadto, animatorzy zaprezentują jazdę repliką bicykla z XIX wieku. A na odważnych czeka przejażdżka rowerem przeciwskrętny („pijana żaba”).

17. – 21. – Bezpłatny serwis rowerowy

18. – 22. – Spotkania ze sportowcami i pasjonatami dwóch kółek.

21. i 23.– Nocne spacery po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych z przewodnikiem pruszkowskim Szymonem Kucharskim

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x