Piastów solidarny z cierpiącymi [STANOWISKO]

Kategorie:

Screenshot 2022-03-05 1.08.49 PM

Od 24 lutego 2022 roku wojsko i ludność cywilna Ukrainy walczy, aby bronić swojej ojczyzny. Agresja ze strony Rosji to czyste barbarzyństwo. W związku z tym Rada Miejska wraz z burmistrzem Piastowa opublikowali wyraźne stanowisko. Jak w nim napisano, “skala działań podejmowanych nie tylko wobec sił obronnych Ukrainy, ale przede wszystkim wobec mieszkańców miast i wsi budzi przerażenie”. Urzędnicy podkreślili, że działania agresora w wielu sytuacjach mają charakter zaplanowanego ludobójstwa i “zapewne taka będzie ocena trybunału”, przed którym pewnego dnia staną politycy i wojskowi, odpowiedzialni za to, co teraz się dzieje. Oczywiście wraz z tymi, którzy wykonują odgórne rozkazy…

Wobec cierpienia milionów obywateli Ukrainy, stojących dziś w sytuacji zagrożenia życia, otwieramy przed nimi granice wolnych państw, także naszej ojczyzny. Otwieramy też nasze serca na przyjęcie uchodźców wojennych.

Piastów od początku do końca tej wojny jest i będzie otwarty dla sąsiadów. Rada Miejska i burmistrz miasta oznajmili, że chcą stworzyć potrzebującym jak najlepsze warunki do bezpiecznego życia, umocnić ich i dać im nadzieję.

Razem jesteśmy solidarni i silni wobec zła, którego doświadczają dziś osoby z Ukrainy w tak dramatyczny sposób…

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x