Finalna akceptacja modernizacji Willi Millera

Kategorie:

M. Nowicka/UM Piastów

Dokładnie 8 lutego 2022 roku miał miejsce końcowy odbiór inwestycji pod nazwą “Kompleksowy remont i modernizacja Willi Millera wraz z otaczającym parkiem i przebudową terenu targowiska”. Pamiętacie, że z odnowionego targowiska miejskiego (u zbiegu ul. Lwowskiej i Alei Krakowskiej) korzysta się już od pewnego czasu? Byliście tam? Na obszarze targowym wyremontowano nawierzchnię; przebudowano także parking. To jednak nie wszystko – wybudowano odpowiednie odwodnienie oraz zagospodarowano zieleń. Aktualnie jest tam znacznie bardziej komfortowo i estetycznie.

Jeśli jednak chodzi o samą Willę Millera na ul. Bohaterów Wolności 23, wykorzystana będzie do utworzenia filii Biblioteki Publicznej wraz z czytelnią oraz na potrzeby usług kulturalno-oświatowych i socjalnych. W obiekcie wyodrębniona zostanie też m.in. przestrzeń dla seniorów, sala ślubów piastowskiego Urzędu Stanu Cywilnego i Archiwum Miejskie. Obiekt dostosowany został dla potrzeb osób niepełnosprawnych i jest wyposażony w windę.

Nowy wygląd i funkcje zyskał także teren wokół budynku Willi. Wyposażono go w małą architekturę miejską oraz urządzono zieleń parkową. Zbudowano tu drugą tężnię miejską oraz trwają końcowe prace montażowe i zagospodarowania placu zabaw dla najmłodszych piastowian. Przestrzeń i park wokół Willi Millera będą ogólnodostępne. – tłumaczą urzędnicy.

Wartość inwestycji wynosi: 7.400.423,70 zł.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x