Są dodatkowe pieniądze na przejścia dla pieszych w Piastowie!

Kategorie:

resized-20211215-111652-3954

Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz ze Skarbnikiem – Grażyną Wójcik podpisali z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Tym razem to przejścia dla pieszych w Piastowie dostaną jeszcze większego “bzika” na punkcie bezpieczeństwa – i dobrze! Mowa o przejściu przy ul. Józefa Sowińskiego oraz o tym na Alei Wojska Polskiego.

Dofinansowanie w wysokości 360 000,00 zł zostało pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Obecnie Miasto Piastów podjęło już działania w ramach ww. zadania: opracowano dokumentację projektową, w tym uzyskano wszelkie opinie, uzgodnienia i pozwolenia. W drodze przetargu wyłoniono już wykonawcę na roboty budowlane, z którym zawarto umowę.

Inwestycja swym zakresem obejmuje m.in. następujące elementy z branży drogowej: budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego – Wojska Polskiego – Toruńskiej; wyznaczenie przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów na zachodnim wlocie skrzyżowania na ulicy Sowińskiego o szerokości 5,50m; budowa ścieżki rowerowej o szerokości min. 2,00m (z poszerzeniem do 3,00m na dojeździe do przejazdu rowerowego) oraz chodnika o szerokości min. 1,50m w ulicy Sowińskiego; budowa odwodnienia w postaci ścieku przykrawężnikowego oraz wpustu wraz z przykanalikami w ulicy Sowińskiego do istniejącego kolektora deszczowego.

Termin zakończenia realizacji zadania inwestycyjnego przewidziano do połowy 2022 r.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x