Rada i Burmistrz Piastowa ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (stanowisko)

Kategorie:

Screenshot 2021-12-07 1.27.46 PM

Bono Rei Publicae suprema lex!” – od tego zdania rozpoczyna się stanowisko Rady Miejskiej i Burmistrza Piastowa w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W obliczu sytuacji zagrożenia wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej, Rada Miejska i Burmistrz Miasta Piastowa wyrazili podziękowanie za ofiarną służbę żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji i innych służb mundurowych. Zapragnęli zapewnić o własnej solidarności i wsparciu dla działań podejmowanych dla dobra Ojczyzny, a w szczególności jej obrony przed agresją ze strony autorytarnych władz białoruskich. Wszystkim, którzy ucierpieli, broniąc granicy, życzyli szybkiego powrotu do zdrowia.

Stanowczo potępiamy wszelkie działania podejmowane przez reżim Aleksandra Łukaszenki w celu zagrożenia suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Instrumentalne wykorzystanie w tym celu dramatów ludzi, którzy opuszczają swoje ojczyzny, cynicznie łudzeni mirażem poprawy swojego losu, budzi najwyższy sprzeciw moralny. Działania podejmowane przez białoruskiego dyktatora wymagają zdecydowanego i jednoznacznego potępienia przez społeczność cywilizowanego świata oraz nałożenia skutecznych sankcji gospodarczych i politycznych.W pełni solidaryzujemy się z mieszkańcami regionów i miejscowości położonych wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, którzy odczuwają dziś realne zagrożenie z powodu zaistniałej sytuacji. Żywimy głęboką nadzieję, że w możliwie krótkim czasie nastąpi powrót do tak bardzo oczekiwanego poczucia bezpieczeństwa. Skuteczna obrona naszej granicy, której wszyscy jesteśmy świadkami, daje ku temu najważniejszą gwarancję.

Wśród ofiar agresywnych działań wymierzonych przeciwko Polsce są osoby, które bez własnej winy znalazły się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Będąc po polskiej stronie granicy, znajdują niezbędną pomoc ze strony naszych służb mundurowych oraz organizacji charytatywnych i wolontariuszy. Sytuacja tak bardzo trudna dla wszystkich, wymaga zgodnej postawy wsparcia dla ofiarnych obrońców naszej granicy i pomocy bliźniemu w potrzebie.

Dziękujemy za to świadectwo polskiego patriotyzmu i solidarności!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

REKLAMA

REKLAMA

Social Media

REKLAMA

Kategorie

Dzieje się w Piastowie

Inne wpisy

REKLAMA

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

0
Would love your thoughts, please comment.x