29°C bezchmurnie

Wybory samorządowe 2014

Dodano: 2014-10-05 19:54:47
Tagi: Społeczeństwo

Witam serdecznie wszystkich mieszkańców naszego miasta.
W związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Miasta, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Burmistrza utworzyłem wątek zachęcając wszystkich do dyskusji.
Niebawem poznamy kandydatów wszystkich ugrupowań startujących w wyborach, gdyż w wyborach startują nie tylko kandydaci z PO, PIS czy SLD, startują również (a może przede wszystkich) osoby bezpartyjne, osoby które nie realizują programów partyjnych tylko swój wolny czas chcą poświęcić swojemu miastu i jego mieszkańcom.
odpowiedz cytuj
zośka dodano: 2014-10-11 16:40:09
Witam, chciałabym dowiedzieć się jak mocna jest lista do powiatu ze Wspólnoty Samorządowej? Słyszałam, że startują z niej znani ludzie w Piastowie. Jeśli to nie tajemnica, kto startuje i czy lista jest pełna, tzn. Czy ma 8 osób?
odpowiedz cytuj
Pionio dodano: 2014-10-11 19:45:38
Organizacja Nasz Piastów - Wspólnota Samorządowa od samego początku nie jest ani tajemnicza, ani nie ma nic do ukrycia. Zarówno członkowie jak i obecni kandydaci zarówno na radnych Rady Miasta jak i radnych Powiatu Pruszkowskiego posiadają wysokie kwalifikacje do pełnienia tych mandatów.
Na listach do rady miasta będą kandydaci w 21 okręgach wyborczych naszego miasta, 8 kandydatów do rady Powiatu Pruszkowskiego którzy startują z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (Krystyna Trzcińska, Iwona Piekarska, Agnieszka Krawczyk, Zdzisław Brzeziński, Tomasz Osiński, Jarosław Kurdziel, Jerzy Ługowski i moja skromna osoba Piotr Paweł Wojtczak) oraz kandydat na Burmistrza.
Zachęcam więc do głosowania na mnie jak również na pozostałych naszych kandydatów do rad: miasta i powiatu oraz na burmistrza.
Polecam również stronę: https://www.facebook.com/NaszPiastow?ref=ts&fref=ts na której niebawem poznacie wszystkich kandydatów oraz program, jak również: https://www.facebook.com/piastow.mojemiasto?notif_t=friend_confirmed bo Piastów zawsze był, jest i będzie Naszym Miastem, naszą małą ojczyzną dla którego chcemy poświęcać swój wolny czas.
odpowiedz cytuj
zośka dodano: 2014-10-11 21:59:06
Dziękuję za informacje. Niektóre osoby znam lepiej, inne z widzenia, są osoby mi nieznane. Miło poznać Pana. Rzeczywiście ludzie wymienieni są kompetentni w swoich dziedzinach i mają kwalifikacje do pełnienia mandatu radnych w powiecie. Życzę Państwu powodzenia. Najlepiej byłoby, żeby ze Wspólnoty dostało się Was jak najwięcej, ponieważ dla dobra nas piastowian, należy w samorządach wyeliminować partie. Ja będę głosować właściwie, na Was.
odpowiedz cytuj
dodano:

'

odpowiedz cytuj
zośka dodano: 2014-10-14 10:43:46
Na facebooku piszecie o spotkaniu w Novusie. Czy będzie można poznać wszystkich kandydatów?
odpowiedz cytuj
grzegorz-szuplewski dodano: 2014-10-27 10:31:28

Dzien dobry. Nazywam się Grzegorz Szuplewski. Należę do Stowarzyszenia Nasz Piastów. Jestem kandydatem KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa na Burmistrza Miasta Piastowa. Kandyduję także do Rady Miejskiej w okręgu nr 4. Mam 53 lata, w Piastowie mieszkam  nieco krócej, od 1962 roku. Jestem dziennikarzem i radnym Rady Miejskiej od 1994 roku. Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w wyborach 16 listopada. Przed nami ważna decyzja wyboru władz samorządowych na najbliższe cztery lata. Wybierzmy ludzi odpowiedzialnych, kompetentnych i niezależnych  - takich, którzy służą lokalnym wspólnotom mieszkańców, a nie strukturom jakiejś partii politycznej. Takich kandydatów znajdą Państwo na listach KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa do samorządu miasta, oraz KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa do powiatu (lista nr 20) i województwa mazowieckiego (lista nr 10). Zapraszam do dyskusji programowej na forum, odpowiemy na każde pytanie dotyczące Naszego Miasta Piastowa. Więcej informacji na temat naszego środowiska samorządowego, sylwetki kandydatów i program działania znajdą Państwo na stronach www.naszpiastow.info oraz www.mws.org.pl.

odpowiedz cytuj
Pionio dodano: 2014-12-12 19:45:46

'Wybory samorządowe 2014 prawie zakończone. Znamy już chyba wszyscy ich wyniki.
Burmistrzem naszego miasta został wybrany p. Grzegorz Szuplewski, Radę Miasta tworzy 11 osób ze Stowarzyszenia Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa, 6 osób z PiS-u, 1 osoba z PO, 1 z Piastów-Nasza Ojczyzna oraz Rafał Nowakowski - radny niezrzeszony.
Burmistrzowi i Radzie Miasta gratuluję zwycięstwa i życzę podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji służących rozwojowi naszego miasta i jego mieszkańców.
W związku z tym, że p. Grzegorz Szuplewski został Burmistrzem jak również zdobył mandat radnego, który wygasł w dniu 8 grudnia 2014 r, w okręgu nr 4 który obejmuje
(ul. Broniewskiego, ul. Godebskiego, ul. Kasprowicza, ul. Popiełuszki, ul. Struga,
ul. Orzeszkowej od 42-63) zgodnie z nową ordynacją wyborczą będą przeprowadzone wybory uzupełniające w przeciągu 3 miesięcy od ww. daty.
'

odpowiedz cytuj
Pionio dodano: 2014-12-21 18:26:22
Wojewoda Mazowiecki ustalił termin wyborów uzupełniających na dzień 15 marca 2015 roku
odpowiedz cytuj
Pionio dodano: 2015-02-07 23:09:01

W Państwowej Komisji Wyborczej zostały zarejestrowane 3 komitety wyborcze:

KWW Nasz Piastów - Wspólnota Samorządowa,

KWW Porozumienie dla Piastowa,

KWW Dariusza Rozbickiego

odpowiedz cytuj
Pionio dodano: 2015-02-28 17:18:50

'Miejska Komisja Wyborcza w Piastowie podała, że o mandat radnego do Rady Miasta w wyborach uzupełniających 15 marca 2015 r. w okręgu nr 4 ubiegać się będą:
1. Wojtczak Piotr Paweł  - KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa
2. Smolaga Krzysztof Paweł  -  KWW Porozumienie dla Piastowa
3. Rozbicki Dariusz Jacek  -  KWW Dariusza Rozbickiego

'

odpowiedz cytuj

1 ... 1