1°C słabe opady śniegu

Wybory samorządowe - święto Polski bezpartyjnej?

Kiedy: 2014-11-16 , godzina: 07:00 | Gdzie: lokale wyborcze w całej Polsce

Czy istnieje Polska bezpartyjna? Można odnieść wrażenie, że nie. Co chwila różne sondaże dzielą nasz kraj na strefy wpływów dominujących partii politycznych. A jednak Polska bezpartyjna istnieje! Najsilniej ujawnia się co cztery lata, przy okazji wyborów samorządowych.

Istnienie Polski bezpartyjnej potwierdzają opublikowane 29 września wyniki sondażu przygotowanego na zlecenie Rzeczypospolitej. Wynika z tej publikacji, że w wyborach do sejmików wojewódzkich, najbardziej upartyjnionej struktury samorządowej,PiS i PO mają po 27% procent poparcia wyborców. Za nimi ...komitety lokalne z 15% poparcia. Potem znowu dwie partie - SLD (11%) i PSL (10%). Niezdecydowani stanowią 7%, a zwolennicy niedawnego fenomenu Nowej Prawicy już tylko 3%. Poparcie dla komitetów lokalnych, czyli właśnie Polski bezpartyjnej od razu plasuje ją na trzecim miejscu. Jak należy się spodziewać - z tendencją wzrostu poparcia. I tak właśnie powinno być - partie do parlamentu, a do samorządu - już niekoniecznie. 16 listopada wybierzmy Polskę bezpartyjną. To najlepszy wybór!

Wybory samorządowe - święto Polski bezpartyjnej? komentarze opinie

  • gość 2014-11-04 20:38:20

    Zgadzam się - samorząd dla lokalnych działaczy ze stowarzyszeń, a sejm dla partii. Na szczęście sejmik to też samorząd, a tam w sondażach po dwóch największych partiach prym wiedzie Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. To dobra wiadomość dla regionu!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Piastów - więcej informacji