10°C mgła

Weekend w Piastowie

Moc atrakcji zdominowała Piastów!

Moc atrakcji zdominowała Piastów w pierwszy weekend czerwca. W sobotę odbył się piknik pod nazwą: "Piastów dla Ani". Ania to dziwczynka chora na niezwykle rzadką chorobą - zespół hipowentylacji pochodzenia centralnego (CCHS), zwaną także "Klątwą Ondyny". Gdy zasypia, przestaje oddychać. Potrzebne są pieniądze na operację wszczepienia stymulatorów nerwów przeponowych.

W sobotę odbył się piknik zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 do której uczęszcza Ania. Podczas Pikniku zebrano 29730,71 PLN oraz 2740,00 PLM z loterii fantowej.

W niedzielę natomiast juz po raz trzeci odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, która również dedykowana była Ani. Organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkocholowych. Na obydwie imprezy  licznie przybyli mali mieszkańcy Piastowa wraz ze swoimi opiekunami oraz starsi mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy z radością korzystali z przygotowanych atrakcji i niespodzianek. Każdy wśród licznych przyjemności mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas niedzielnej imprezy nie zabrakło też wielkich i otwartych serc. Członkowie Stowarzyszenia "NASZ PIASTÓW" przez cały czas trwania imprezy kwestowali na rzecz Ani. Zebrali 2237,00 PLN. Na podkreślenie zasługuje bezinteresowność i wielkie serce piastowian, którzy chętnie wrzucali do puszek.

Podczas imprezy nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego pn.: Piastów oczami naszych dziadków". 

W namiocie opatrzonym logo Piastowskiego Archiwum Miejskiego, można było oglądać wszystkie złożone w tym konkursie prace. Dwanaście z nich zostanie przedstawione w formie kalendarza na 2018 rok. Uwieńczeniem Dnia Dziecka była dyskoteka prowadzona przez profesjonalnego Dj-a.

Szczególne podziękowania należy skierować na ręce p. Wojciecha Stanaszka, p. Daniela Daleckiego oraz p. Jerzego Derlatki kierownika MOSiR za aktywny udział w organizacji.

Wszystkim dziecim dziękujemy za dobrą zabawę i jeszcze raz życzymy samych wspaniałości, radości i słodyczy.

Weekend w Piastowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Społeczeństwo, Piastów - więcej informacji