-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Swięto Konstytucji 3 Maja

| Gdzie: Piastów

Dzisiaj obchodzimy potrójne uroczystości: 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski,  a zarazem drugi dzień odchodów Dni Piastowa. Rozpoczęły się one tradycyjnie Mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe piastowskich szkół. Po Mszy św. odbył się program patriotyczny słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno" w Piastowie.

Po koncercie, corocznym zwyczajem miało miejsce spotkanie władz i samorządowców naszego miasta z Honorowymi Obywatelami Miasta Piastowa.

W międzyczasie można obejrzeć m. in.: turniej koszykówki ulicznej, finałowy turniej piłki siatkowej plażowej, prezentację samochodów zabytkowych ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie czy miasteczko historyczne przedstawiające obóz Legionów Polskich (poligon, strzelnica, samochód pancerny).

Popołudnie zapowiada się równie ciekawie jak wczoraj, poza różnymi atrakcjami i zabawami dla dzieci odbędą się również występy  najmłodszych z piastowskich przedszkoli i szkół oraz z MOK.

Uwiecznieniem dzisiejszego dnia będzie koncert zespołu Ray Wilson (GENESIS CLASSIC).

Tekst i zdjęcia: Piotr Wojtczak


 

Swięto Konstytucji 3 Maja komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Piastów - więcej informacji