8°C słabe, przelotne opady deszczu

Sukces naszych Świetlików!

Sukces podopiecznych Piastowskiej świetlicy Środowiskowo - Integracyjnej

Podopieczne świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej im. Jana Pawła II w Piastowie zdobyły II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc w Bydgoszczy.

W tym roku Fundacja Nowe Pokolenie z Bydgoszczy po raz 10 zorganizowała Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc. Jak co roku, w ostatni weekend sierpnia zaprosiła ponad pół tysiąca wychowanków z placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego kraju do udziału w artystycznej rywalizacji, wzbogaconej różnorodnymi warsztatami i mnóstwem atrakcji w mieście nad Brdą.

Szesnastu podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” zakwalifikowało się do tej fantastycznej przygody w kategoriach: plastyka, mała forma sceniczna i taniec. Przedstawiciele kategorii plastyka zmierzyli się z tematem „serce”. Grupa reprezentująca Piastów w ramach małej formy scenicznej pokazała przedstawienie „Pokaz Mody” według autorskiego scenariusza jednego ze świetlików – Klaudii Ciarki. W tanecznej rywalizacji wystąpiła grupa „Every Style” w składzie: Kamila Błoniewska, Alicja Goś, Marzena Goś, Natalia Bednarczyk i Paulina Skumiał.

I to dziewczyny osiągnęły największy sukces!!! Zostały laureatkami II miejsca! To najwyższe z dotychczasowych osiągnięć świetlików w Bydgoszczy, choć trzeba pamiętać, że jeszcze z żadnego dotychczasowych występów, od pięciu lat, nie wróciliśmy z pustymi rękoma.

W nagrodę były oczywiście cenne upominki, statuetka, dyplom i wreszcie występ na wielkiej scenie w bydgoskim Myślęcinku, podczas imprezy na zakończenie lata. W sobotę, 29 sierpnia nasze dziewczyny wystąpiły przed ogromną publicznością, a na scenie dosłownie zmieniły się z zespołem De Mono.

Wyjazd do Bydgoszczy współfinansowany był przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji zadania „Miejsce świetlika”.

Serdecznie gratulujemy!

Info: piastow.pl

 

Sukces naszych Świetlików! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Edukacja, Piastów - więcej informacji